Free bydlení

Jak vybrat kvalitní ručník?

ručník

Zdroj: Pixabay

Od ručníků a osušek očekáváme zejména vysokou savost a hebkou jemnost. Při jejich vybírání také chceme, aby nám dlouho vydržely i přes spoustu vyprání. Právě proto musíme koupit kvalitní ručníky. Čeho si všímat při jejich nákupu?

Při nákupu si všímejte materiálu a gramáže, která udává, kolik bavlněné příze bylo použito na 1 m2 froté. Důležitý je i kvalitní materiál, jako je třeba bavlna. Sledujte délku vláken, barvu i výrobce. Ručníky i osušky musí být příjemné a jemné k pokožce a dostatečně savé, aby dobře absorbovaly vodu.

Klasifikace ručníků podle váhy

Kvalitní ručník a osuška musí mít dostatečnou gramáž v rozmezí od 450 do 550 g/m2. Jakmile je na štítku nižší číslo a nízká cena bude vyvážena nízkou životností. Výrobce však gramáž uvádět nemusí. Kvalitní výrobky ale gramáž uvedenou mají.

Předpoklady kvalitního ručníku

Měkkost a savost zajistí vlastnost suchého, trubicovitého, bavlněného vlákna, které přirozeně nasává vlhkost. Nejlépe saje ručník z kvalitní, čisté, bavlněné příze. Důležitá jsou i použitá vlákna. krátkou vřetenovou přízí se setkáte na pracovních ručnících. Z dlouhých vláken česané příze jsou froté ručníky, příze je pevnější, má vyšší savost vlhkosti i delší životnost.

Už při výběru ručníku myslete na praní

Před prvním použitím ručníky a osušky nejprve dvakrát po sobě vyperte. Některá vlákna se uvolní, jiná utáhnou a očka se nezatrhnou. Odstraní se chemické látky a změkčovadla z výroby. Vybírejte ručníky, které se dají vyprat na 60 °C, ať odstraníte všechny bakterie. Při praní nepoužívejte aviváž, která poškodí vlákna a sníží savost. Ručníky nežehlete, jinak polámete jemná vlákna a snížíte savost.

Ručník nebo osuška

Osuška je velká a slouží k osušení celého těla po sprše a koupeli, nebo se hodí k vodě. Ručník je menší, rychleji uschne a používá se hlavně k osušení rukou a obličeje. Do koupelny dejte obojí. Nejčastější rozměry ručníků a osušek jsou 30×50 cm, 50×90 cm, 50×100 cm, 70×130 cm a 70×140 cm a lze je koupit i v pěkné sadě.

Hebké froté ručníky a osušky

Froté ručníky a osušky jsou měkké, savé, antibakteriální a s gramáží 580 g/m2. Ty kvalitní se dají vyprat na 60 °C. Plážové osušky jsou v rozměrech 100×180, 90×170 a 90×160 cm, z kvalitní, vysoce savé, česané a jemné 100% bavlny s gramáží 440 g/m2 a dají se vyprat na 60 °C pro zbavení písku, soli i chloru.

Antibakteriální bambusové ručníky

Bambusová vlákna mají antibakteriální vlastnosti, vysokou savost a hebkost. Stačí je vyprat na 40 °C, protože přirozeně zabraňují množení bakterií i vzniku zápachu a jsou vhodné i pro alergiky. Kvalitní bambusová vlákna v kombinaci s dlouhovláknou česanou bavlnou zaručuje jejich pevnost, stálost a dlouhou životnost.

Speciální hotelové ručníky a osušky

Kvalitní hotelové ručníky a osušky jsou vysoce odolné proti oděru a opotřebení i při častém praní. Jsou speciálně určeny pro hotely, penziony, ubytovací zařízení, fitness i wellness. Mají vysokou kvalitu, savost, příjemný materiál a luxusní vzhled. Jsou nejčastěji dostupné ve velikostech 30×50 cm a 50×90 cm a osušky 70×130 cm.

Bavlněné a vaflové pracovní ručníky

Pracovní ručníky jsou praktické při práci v průmyslových i domácích dílnách a továrních závodech. Vysoká savost a odolnost jim dá dlouhou výdrž a možnost použít tyto kvalitní ručníky i ve ztížených provozních podmínkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Exit mobile version