Zimní zahrada – krásná v zimě, stejně jako v létě

0
zimní zahrada

Zimní zahrady, aneb o co se vlastně jedná?

Určitě jste se již někdy setkali s pojmem zimní zahrada. Není to obyčejný skleník, ale jedná se o obytnou místnost zasklené konstrukce, která je přičleněná k budově. Přímo je tak součástí fasády objektu. Její hlavní funkce je obytná stejně, tak i estetická. Nejenže tak rozšiřuje obytnou část domu, ale také zejména přispívá k většímu kontaktu člověka s přírodou. Zimní zahrada tak umožňuje zůstat svým obyvatelům v pohodlí domu během kteréhokoli ročního období, a přesto stále zůstat ve spojení se svými oblíbenými rostlinami. Umožňují tak kochat se krásou naší květinové kolekce bez ohledu na teplotu či počasí panující venku.

Hlavní přednosti, ale i nevýhody

Zimní zahrada nám přináší mnoho potěšení, ale také má i své nevýhody. Především v létě je již méně ideální obytným prostorem vzhledem k možnému výkyvu vysokých teplot. Proto je v teplých letních dnech nutné užívat vhodného stínění a rostliny umístěné v nádobách přesunout mimo prostor zimní zahrady. V chladném období musíme také počítat s vyššími nároky na vytápění oproti běžným místnostem. Navíc v konstrukci, která je otevřena do ostatních obytných místností domu dochází ke kondenzování páry, a i samotná vlhkost vzduchu může zapříčinit rozšíření plísňové infekce. Ovšem pokud zvolíme vhodné konstrukční řešení naší zimní zahrady a budeme se o ni také vhodně starat, nemusíme se těchto nepříjemných komplikací vůbec obávat.

Nejvhodnější materiál pro stavbu zimních zahrad

Zimní zahrady existují hned v několik variantách lišících se podle použitého materiálu na jejich výrobu. Plasty jsou ke své závislosti ideální pouze na stavby o malých rozměrech. Pro zahrady střední velikosti je nejvhodnější stavebním prvkem hliník díky univerzálnosti a nenáročnosti na údržbu. Pokud, ale toužíte po velkém zimní zahradě, zvolte formu pevné konstrukce v kombinací s plastem či hliníkem. Zvolit si můžete i dřevo, které má své vzhledové kouzlo, ovšem zároveň je také nejvíce náročné na následnou péči. K postavení zimní zahrady, tak volte pouze takové materiály, které odpovídají tomu, co od ní vlastně očekáváte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here