Vyřešte problém s hlučnými sousedy. Je to jednodušší, než si myslíte

0
hluk

Kdo bydlí v rodinném domě, může říci, že má klidu dostatek. Tedy pokud pomineme pracovité sousedy, které musí v neděli sekat svou zahradu, nebo řezat na cirkulárce. To kdo bydlí v paneláku, ten už to má o poznání horší. Sousedy si bohužel nevybíráme, a pokud jsou ti naši příliš hluční, je to problém. Ale ne neřešitelný.

Když domluva nezabírá

Je jasné, že každý to jako první začne řešit domluvou. Jak tou osobní, tak například i oficiální, formou zaslaného dopisu. Ta ale nemusí být vždy účinná. Možná to zafunguje na pár dní a potom je opět konec. A je jedno, zda je zdrojem hluku jakákoliv z nejčastějších věcí, jako:

  • Hudba nebo hlasitost televize
  • Party a jiná zábava
  • Hádky a křik

Stěhování není nutné

Pokud domluva nepomůže, začne mnoho lidí dokonce uvažovat o tom, že by se přestěhovali. I to je možnost řešení, ale dle našeho názoru je zbytečně radikální. V případě že vás ruší sousedé, se dá dělat i řada jiných věcí. Například realizujeme odhlučnění, což je skvělá možnost, jak si můžeme užít klid a pohodu v našem bytě bez ohledu na to, co se děje za zdmi. I když jsou sousedé hluční v jakoukoliv denní nebo noční dobu, nám to zase až tak vadit nemusí, jelikož žádné nepříjemné a výrazné zvuky prostě neslyšíme.

Je jedno, odkud hluk přichází

V takových případech je kladem i to, že je v podstatě jedno, odkud hluk přesně přichází. Zda je to od sousedů nad námi, nebo od těch pod námi, nebo od těch, se kterými sdílíme společnou zeď. V takovém případě stačí oslovit odborníka, který vše zajistí. Řešením je odhlučnění stěny, které není nijak náročným procesem. Stačí zvolit správný izolační materiál, ten následně umístit na stěnu a problém je vyřešen. A je to jednodušší a výhodnější, než se stěhovat. Určitě je vhodné oslovit odborníka, a to primárně proto, že hluk nemá jenom různou intenzitu, ale má i různé frekvence a tak je třeba izolovat správně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here