Proč si pořídit markýzu a jakou vybrat?

0
markýza

Rok od roku je léto v České republice teplejší a náročnější. Tropické teploty dosahují stejných hodnot, jako u moře, jenže přímořská letoviska mají velké plus – vyšší vlhkost vzduchu, která umožňuje horka snášet lépe. Proto se čím dál více ptáme, jak si zlepšit životní komfort a bydlení v těchto parných dnech? Jednou z velmi praktických a účinných odpovědí může být pořízení venkovní markýzy.

Co je to markýza a k čemu slouží?

Venkovní markýza v první řadě zastíní vaši terasu a zajistí, že do interiéru vašeho bytu nepůjde tolik tepla. Reguluje působení slunečních paprsků na fasádu. Pobyt na terase se tím stane snesitelným, a v bytě budete mít příjemný chlad.

Kam markýzu instalovat

Markýza je zastiňovací zařízení, které se dá využít v rodinných domech i v paneláku. Nainstalovat a využít ji můžete na terase, na balkóně, v zahradě i před oknem. Pokud ji zrovna nevyužijete, dá se stočit do schránky upevněné na fasádu či konstrukci. Díky tomu, že je schránka vodotěsná, déšť se k ní nedostane, a zbytečná voda odtéká připravenými odtokovými kanálky.

Zatažená markýza nijak nenarušuje vzhled domu. Naopak. Stává se jeho praktickou a funkční jednotkou, stejně jako pomocníkem pro váš komfortní život.

Jaké můžete koupit druhy:

  • Mechanicky/ručně zatahovací
  • Látková/ plastová
  • Svislá, kloubová, boční
  • Na balkon
  • Mobilní na zahradu
  • S konstrukcí ve stylu pergoly

Pod markýzou můžete v klidu relaxovat, pracovat, jíst, nebo si zde mohou hrát děti. Díky tomu, že materiál nepropouští UV záření, jsou vaše děti dostatečně ochráněny a nemusíte mít strach, že se spálí.

Pokud máte doma psa, kočku či jiného mazlíčka, věřte, že i oni markýzu ocení. Budou schovaní příjemně ve stínu i v době vašeho pobytu mimo dům. Pracujete v dobře klimatizované kanceláři? Dopřejte příjemné pracoviště v chládku i vašemu domácímu hlídači.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here