Nové podlahy? Nejlepším řešením do celého bytu je vinyl

0
podlahy
Zdroj: Kinek00 / Shutterstock.com

Chystáte se měnit podlahy v bytě nebo domě? Vyplatí se udělat si pečlivý průzkum, než některou z variant zvolíte. Obecně lze ale říct, že většinu požadavků běžné rodiny velmi dobře splňují vinylové podlahy, které vynikají v mnoha ohledech a jsou široce dostupné.

Velkou popularity si vinylové podlahy získaly zejména díky tomu, že skvěle imitují jak dřevo, tak i kámen nebo dlažbu. Přitom je jejich cena výrazně nižší než cena uvedených materiálů. Díky svým vlastnostem se hodí jak do obytných prostor, tak i do velmi namáhaných komerčních objektů.

Výhody vinylových podlah

Mezi jeden z největších benefitů lze rozhodně zařadit atraktivní a elegantní design. Nabídka vinylových podlah je skutečně široká a vybírat můžete z množství dekorů dle vaší libosti i vkusu. Je možné mít podlahu v imitaci všech možných druhů dřeva, ale třeba i velmi věrnou imitaci kamene nebo dlažby. Platí, že světlý dekor dokáže místnost opticky velmi rozšířit a dodat jí vzdušnost. Moderní jsou ale i tmavé dekory, které působí velmi luxusně a hodí se tam, kde více vyniknou teplé tóny barev.

Jak se vinyl instaluje?

Vinyl se lepí celoplošně. Díky tomu může nabídnout i vysokou odolnost proti opotřebení. Na povrchu podlahy se nachází kvalitní ochranná vrstva, která odolá jak mechanickému poškození, tak také vyblednutí, a dokonce se osvědčuje i při kontaktu s ostrými drápky různých domácích mazlíčků. Zejména odolná a kvalitní je vinylová podlaha Herringbone, která patří mezi jedničky na trhu a zákazníci ji často volí do celého interiéru, protože má velmi univerzální vlastnosti.

Tento styl instalace zaručuje také skvělou akustiku v místnosti. To je dalším příjemným zjištěním pro budoucího majitele vinylové podlahy. Na rozdíl od jiných typů podlah, vinyl je mimořádně příjemný i pro chůzi. Představuje také vhodný povrch pro instalaci podlahového topení, protože je odolný vůči vlhkosti a vodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here