Chcete žít v klidu? Mějte majetek dobře pojištěný!

0
pojištění

Podle průzkumu z konce roku 2019 trend nepojištěných domácností pokračuje nehledě na vývoj událostí a nepříznivého počasí a 40 % domácností není pojištěných, ba co víc čtvrtina nepojištěných vůbec neuvažuje, že by se pojistila. Tento neblahý trend má dalekosáhlé důsledky, v případě mimořádných událostí se totiž škody pohybují v desetitisícových až statisícových řádech, při řádění orkánu jde o částky milionové. Naopak pojištění majetku stojí několik stovek měsíčně, není lepší žít v klidu a mít vše dobře pojištěno?

Pojištěný majetek je základ

V neblahé době koronavirové epidemie, kdy si nikdo není jistý zaměstnáním, může být mimořádná událost v domácnosti pro rodinu fatální. Kde vzít peníze na znovuvybudování a vybavení domova po řádění přírodních živlů, jako jsou oheň, vítr nebo voda? Základem by proto mělo být dobré pojištění majetku, které zahrnuje pojištění domácnosti i samotné nemovitosti. A není dobré otálet, protože přírodní živly a počasí jsou nevyzpytatelné, ale možné škody enormní. Orkán Eberhard v roce 2019 napáchal spolu s letním krupobitím a bouřemi škody ve výši 2,4 mld. korun.

Pojištění domácnosti a nemovitosti

Mezi nejzákladnější pojistné produkty patří pojištění domu a domácnosti. Zatímco první pojištění řeší nemovitost jako takovou včetně všech stavebních a pevných součástí, pojištění domácnosti řeší vnitřní vybavení včetně nábytku, ale i sportovních a osobních věcí. Výhodou komplexního pojištění je společné pojištění vypočtené jen na základě m² vnitřní plochy domu nebo bytu. Pojistku je možné sjednat online, a to dokonce včetně pojistky na blbost.

pojištění majetku

Pojištění odpovědnosti za škodu

Právě tato lidově řečená pojistka na blbost se totiž hodí v případě, že během vodovodní havárie vzniklé u vás v bytě, vytopíte sousedy pod vámi. Tyto škody se nehradí z majetkového pojištění, ale právě z pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v běžném občanském životě. Tato pojistka má dokonce celosvětovou platnost a vztahuje se na všechny členy domácnosti, což je velmi praktické. Nikdy totiž nevíte, co děti mohou nechtěně provést při obědě v restauraci nebo při nákupech v obchodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here